Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

BUD - LAX se super krátkými layovery v HEL za solidních 220000 Ft👍

 

3 Citovat

Může se stát, že to změní na eco, ale bez vrácení platby 😀😀. 

3 Citovat

Jinak ať tady jenom tak neplácám, Hongkong z Prahy v Premium economy s Cathay (přes Londýn) za 18,500 Kč. Spousta termínů od dubna do listopadu s výjimkou července a první poloviny srpna. I na leden 2024. 

3 Citovat

CAI-DOH-BKK v Fku bylo úplně na pohodu. Do CAI se dlouhodobě dá dostat za 6 v akci a 8 bez akce. Já to tuším bral s BA kvůli statusu za 10k a to jsem ještě prokaučoval, protože tam jednu chvíli nabízeli za 12-16k premium economy, kterou pak nakonec zrušili - vůbec netuším, jestli bych dostal up nebo downgrade teda.

Nocoval jsem v Káhiře dvakrát. Poprvé bez problémů v centru s výletem do Gizy, podruhé u letiště s bazénem, ale vzhledem k únoru jsem trávil čas na počítači.

I s dodatečnými náklady to byl jeden z nejlepších dealů, kterých si fakt cením.

3 Citovat

Tak s třetinovou cenou bych už moc nepočítal. Možná se může urodit, ale pravděpodobnost je čím dál menší. Teď bude dobré vše pod 1 tis. Mně pořád drží ta BA z BUD do MIA. Za 780 eček koncem listopadu je to na dnešni dobu super a vlastně poslední error co byl, pokud mi něco neuniklo.

3 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Myslite, že to vydrží? S BA nemám  zkušenosti.

 

Feedback k akci Oneworld (letenky s BA/AA/AY z Prahy do USA z ledna 2023):

Letenky nebyly stornovány. Proletěno, byla to varianta BA/AA přes Londýn LHR. Evropská část BA, přes oceán a po USA AA.

BA business class po Evropě:

- málo místa na nohy (v podstatě jsou to sedačky jako v ekonomické třídě, prostřední sedadlo je prázdné)

- teplé jídlo (výběr z 2 jídel) + nápoje 

AA business class:

lety přes oceán: lůžková úprava sedadla, každá sedačka má přímý vstup na chodbu (sedačky 1-2-1), hlavní jídlo servírováno ve více chodech, látkové ubrusy, ochotná posádka

Velké plus: rezervace sedačky bez poplatku (na rozdíl od BA a AY), hlavní jídlo je možné objednat předem na webu AA).

lety v rámci USA: žádné jídlo, pouze nápoje. Velký prostor na nohy. AA nenabízí vstup do salónku na každém odletovém letišti v USA.

Na klíčových letištích (Chicago Hare, Dallas - Fort Worth) mnohem lepší salónky před odletem do Evropy (teplý bufet, sprchy).

 

Těm, co to koupili v této akci a ještě neletěli, přeji úžasné lety. A doufám, že se tato akce bude opakovat.

 

 

3 Citovat

https://www.secretflying.com/pos...roundtrip/

3 Citovat

Samozřejmě, že to jde, výborný je na lounge hopping T3 na LHR, kde lze na C/F letenku či OW status navštívit BA, AA, Qantas a Cathay Pacific lounge, jsou i kousek od sebe😎

3 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Na ceske koupaky (v tom pravem smyslu) narazis na letech na kanary, do egypta a tunisu (a recka v lete).

na tomhle to uz byde vyssi sorta.

 

no, loni jsme dali Madagaskar s Cedokem aaaaaa....... ne, v 90% spolucestujicich to bylo jako ten Egypt :( 

3 Citovat

Povznesu se nad nejakou debilni odpovedi z me strany ikdyz mam teda velke nutkani…  fakt neumim. Vubec netusim k cemu mi jsou u Lufthansy Points, Qualifying points a HON Circle points. Stejne tak KLM ma nejaky XP points. Je tohle k nečemu smysluplnemu nebo to je na dve veci? Ok, BA, diky za tip.

3 Citovat

...  k otázce "u koho " si zahřeju svoji polívčičku, a pokud člověk létá málo , a chce celkem levnou cestu, jak si *A zachovat, tak je tu Aegean...

3 Citovat

To já taky, plus si koupim lahev vody a když to nestači, tak ještě něco dalšiho drobného.Každopádně  nutnosti  brat taxi na nebo z letištěm se vyhýbám jako čert kříži. To nemyslím v EU. Dohadovat se se “zmrdem” hned po příletu neni nejlepši začátek dovolené.  Ani konec.

2 Citovat

Letos je to bída.😥

2 Citovat

fare difference applies, bohuzel. Pres Iberia stale zive, levne OTA do SCL vyschly. Bral jsem naprimo od Iberie za necelych 1000EUR, protoze to chci proletet. Nakoupil jsem i kamaradum, nekteri to jeste ani nezjistili.... Na tech levnych OTA letenkach byl vetsinou jeden leg s LATAMem, coz vyrazne zvysuje sance na zruseni letenky. Navic pres OTA nenakupuji. Dokonce ani kdyz je to za tretinu cenu co na strankach dopravce. ale to je muj boj a vsem co nakoupili drzim palce.

2 Citovat

tak evidentne rusi i ty vystavene pres OTA s etickety - viz pomerne obsahle FT vlakno. Spis se divim naivite/nezkusenosti lidi, kteri veri tomu, ze proleti transkontinentalni flexi C za 300E. Zazraky se deji (celou mou rodinu EVA air upnul do C BKK-VIE), ale ne tak casto jak by jeden chtel. Dobra zprava a pouceni z krizoveho vyvoje? Super proma/errory jsou zpet a jen houst a vetsi kapky!

2 Citovat

Jinak když už jsem se dnes odvázal. Jak tu bylo psáno, Iberia nám zrušila to suprovní C do Chile. Já jsem ještě před tím koupil dalši C z Berlína do Santa Dominga v Dominikánské republice. Byl to trošku nerozum a v poslední době jsem toho dost litoval. Ranní odlet z BER ani pozdní přilet  večer mě opravdu nelakaly. Nutnost dvou zbytečných noclehů nebo noční cextování  mě dost odrazovalo. O šibeničním, dvouhodinovém přestupu v MIA nemluvě. Nakonec se na mě ale usmalo stěstí a AA let z Mia do SDQ v muj termin zrušila, takže mám ted na vylběr lety od pulky ledna do pulky března, takže mesic pred a po původní rezervací. Neni to jako rok v době Covidu, ale pořád fajn. A jako bonus lze letět i z PRG a jen přestup v Madridu. Teda doufám, pač se do té zmeny rezervace nemůžu dostat. Ale to je Iberia :-). Takže to už je podstatně lepší varianta,  obzvláště když se podilvám, že eco u Iberi stojil 22 tis z PRG a já dal 28 tis za C. Už to tak vypadá,  že poletím, i když můžu zvolit i refund a dát si místo toho po pár letech zase s Calim pár rumů na Filipínách, nebo čaj na Taivanu :-)))).

2 Citovat

Dobré odpoledne ze salonku Velazquez v Madridu.

Teď už se asi můžu přestat strachovat, že mi letenky do Chile v C zruší (kupováno přímo přes Iberia za € 980 přímý let bez segmentu s jinou aerolinkou).

Pokud se teprve chystáte, tak vřele doporučuju si udělat check-in online a nahrát dokumenty (zpáteční letenku, pas, očkovací certifikát) přes Iberia rozhraní. Šel jsem pro sichr na check-in a paní za přepážkou po mě chtěla ještě "SAG affidavit", ale jakmile jsem jí ukázal, že jsem se checknul online, najednou ho vidět nechtěla (podle mě je to tohle, ale čekal bych, že to rozdají v letadle - https://www.sag.gob.cl/sites/def...ble_0.pdf)

 

 


vela-4.jpg
vela-2.jpg
vela-3.jpg
vela-6.jpg
vela-5.jpg
vela-7.jpg
vela-1.jpg

2 Citovat

vlado81 napsal(a):

Ak by to rusili je moznost napr: ze mi ponuknu letenky zdarma v economy?

A vratia platbu?

A přidají bednu Dom Perignon Vintage.

2 Citovat

CAI sleduju pravidelně a pro levné přískoky je to dost nepřátelská destinace, zvlášť pokud tě váží relativně pevné termíny. Občas se dá vychytat solidně Aegean přes Athény nebo kombinace lowcostů přes Řím či Miláno, ale žádný cenový zázrak to není.

2 Citovat

Teď zjišťuji, že pro transit do 48h není v Egyptě nutné vízum. Tak třeba se to bude hodit, pokud Latam podrží :)

2 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Ahoj. V apce Lufthansy a Austrian jsem nově objevil možnost nabídnout cenu, jakou jsem schopen za upgrade do business zaplatit. Je to odstupňováno a předefinováno (např. u segmentu, kde lze dokoupit hned za 200eur, lze nabídnout např. za 70,90,120,150...). Prakticky to funguje tak, že zadáte částku, zadáte platební kartu a pokud vám to schválí, tak si to rovnou strhnou (tak daleko jsem se nedostal a let mám teď akorát na Mallorcu). Má s tím někdo zkušenost?

 

Jo, Austrian 2018 VIE - LAX to proslo za asi druhou nejnizsi castku pro dva. Dva dny pred odletem prislo, ze mi to schvalili a tusim, ze jsem si mohl i vybrat sedacky.

2 Citovat

Upgrade z economy na premium economy jsem zkusil jen jednou na 3,5 hodinovém letu Latamu z Limy do Asunciónu v roce 2019. Za 25$ byla hned první nabídka schválena. Nějaké jiné upgrady na business na jiných letech za stovky $€£ mě zatím nezlákaly.

2 Citovat

Od KLM byla loni nabídka na posun do PE na trase z Panamy do Amsterodamu za necelých 1500 czk

2 Citovat

No ja osobne jeste neprekousnul ty "nove" ceny do JV Asie. Bud se budes drbat nejakou wizz/scoot/fly dubai atd skladackou, kdy mozna neco usetris, nebo booknes nejake promo se Saudii a budes se modlit, aby tim fest hybnuli a ty to prehodil na neco normalniho, nebo proste poletis z VIE naprimo EVA Air do Bkk za neco mezi 15-20k. Coz by byla ma Y volba. Obcas se da chytit PE u OS na prime lince kol 1100eur, EVA bohuzel ma jen 2 tridy z VIE, ta jejich PE byla vyborny pomer cena/vykon. Pred tydnem jsem letel QR v C a teda byl jsem zklaman, doha letiste rozmrdane, lounge narvana az po strechu, ty nove hybridy v 787-9 s dverma take nejsou nic bohvieco. Na podzim QR bude mit sanci na reparat v A380, muzeme se potkat z dobre zasobeneho baru v oblacich.

2 Citovat

[citace="Barney Flyer"]

Ahoj. V apce Lufthansy a Austrian jsem nově objevil možnost nabídnout cenu, jakou jsem schopen za upgrade do business zaplatit. Je to odstupňováno a předefinováno (např. u segmentu, kde lze dokoupit hned za 200eur, lze nabídnout např. za 70,90,120,150...). Prakticky to funguje tak, že zadáte částku, zadáte platební kartu a pokud vám to schválí, tak si to rovnou strhnou (tak daleko jsem se nedostal a let mám teď akorát na Mallorcu). Má s tím někdo zkušenost?

Ahoj, já mám zkušenost z Thajska z léta 2022... Tam nám to nevyšlo, protože bylo plno (a díkybohu, protože jsem to i v economy celkem pohodlně prospali). Cestou zpět se povedlo a neskutečně se to hodilo. Let byl přes den, takže jsme si užili i více jídla a všeho (než přes noc, kdy nechávají spát).. Nabídli jsme nejnižší možnou cenu. Tuším, že 72 hodin před odletem nám bylo schváleno, strženy peníze z kreditky a huráá :) Ještě doplňuji, že se neupgradují bágly.. Takže my jsme cestovali pouze s batohem a nevztahovala se na nás "výhoda" 2 odbavených zavazedel..

2